• Medzinárodný deň žien a dievčat v IT

• 08.05.2024 14:09
      • Girl’s Day je podujatie, ktoré stredoškoláčkam približuje IT a možnosti štúdia, práce i podnikania v tomto sektore. Je súčasťou celosvetových osláv Medzinárodného dňa žien a dievčat v IT a naša škola sa zapojila do týchto aktivít už po tretí raz.
      • Medzinárodný deň žien a dievčat v IT v roku 2011 vyhlásila International Telecomunication Union pôsobiaca pri Organizácii spojených národov. V roku 2023 sa k iniciatíve pridala aj Európska únia. Na Slovensku ho od roku 2014 organizuje Aj Ty v IT.

V tomto roku v rámci aktivít Girl’s Day, ktoré sa konalo dňa 25. apríla, navštívilo 5 našich dievčat z triedy Kvinta a 2 dievčatá z triedy Kvarta spoločnosť Lenovo v Bratislave a 2 dievčatá z triedy Kvinta sa zapojili do podujatia, ktoré organizovala zdravotná poisťovňa Dôvera.

„Atmosféra bola príjemná od privítania až po odchod domov. Veľmi si cením nápad "tímových raňajok", lebo to pôsobilo veľmi uvoľňujúco. Počas aktivít som sa dozvedela o práci v IT sektore a možnostiach uplatnenia sa. Speed dating mi ponúkol možnosť opýtať sa otázky individuálne aj pracovníkov zo zahraničia a vždy som dostala príjemnú a objektívnu odpoveď. Dozvedela som sa aj o samotnej firme Lenovo a možnostiach uplatnenia žien v rámci nej.“

Žiačka Kvinty: Eva Fodorová

„Vo firme Lenovo sme sa počas speed datingu s dlhoročnými pracovníčkami firmy dozvedeli množstvo informácií o tom, aké oblasti IT firma zastrešuje, a ako plynie bežný deň zamestnancov. Mali sme možnosť zistiť viac o práci v celosvetovej korporátnej firme, ktorá v IT svete plní množstvo úloh. Atmosféra bola veľmi priateľská a príjemná, a aj ako hostia sme mohli vidieť skvelú spoluprácu a vzťahy medzi zamestnancami. Tímové raňajky boli tiež skvelé! ;)“

Žiačka Kvarty: Nina Patková

„Hneď ako sme vošli do budovy, privítanie a atmosféra vo firme Lenovo boli super. Pracovníčky aj pracovníci boli veľmi milí. Mohli sme si plno využiť naše znalosti z angličtiny a podarilo sa nám veľmi šikovne komunikovať s nimi. Boli veľmi nápomocní a ochotní, ak sme mali otázky. Prezentácia bola super a myslím si, že sme sii z nej odniesli cenné informácie. Určite sa teším na ďalší rok, bol to neuveriteľný zážitok.“

Žiačka Kvarty: Yevheniia Kustovska

„V Bratislave v zdravotnej poisťovni Dôvera nás na začiatku veľmi milo prekvapili a pripravili si pre nás občerstvenie. Prednášky boli profesionálne pripravené a držali sme sa presného časového plánu. Mali sme možnosť sa porozprávať sa so zamestnancami a mať menšiu diskusiu. Prednášky nám priblížili svet informatiky a rôzne pozície vo firme. Bola príjemná atmosféra a zamestnanci, ktorí pripravovali program, nám všetko pekne vysvetlili a okomentovali, ak boli nejaké dotazy. Zlatým klincom programu bolo predstavenie priestorov firmy, ktoré sa nám veľmi páčili.“

Žiačky Kvinty: Tamara Dömeová a Andrea Štrbová